Funkcia LOOP alebo rozdelovač signálu z LNB
08.12.2009 23:05 • Armin22
Zdravim. Skúšame stále ten Skylink na 6 TV nahodiť, ale vyskytla sa chyba velká, pri ťahaní kábla, nahodené sú trubky 16, čiže 12 káblov tadial neprepcháme ( pri použití Openbox Splitter - 6x koaxial kábel a 6 x FTP kábel). Takže sa chceme obrátiť na funkciu LOOP, ktorý Openbox ponúka na svojich prijímačoch. Je prosím možné, aby sa LOOP signálom dostal signál až cez 4 prijímače? Čiže, hlavný kábel z paraboli (LNB) zapojím do prvého prijímača, a dá sa prosím od neho viesť cez LOOP, signál do dalšieho prijímača a od neho do daľšieho a pod? Bolo by to prenesenie signálu z jedného LNB na 4 prijímače Openbox X800, cez funkciu LOOP ( alebo v čom je mínus táto funkcia LOOP?). Poprípade, existuje aj nejaký rozdvojovač signálu cez koaxial, čiže by som od LNB viedol jeden kábel, a napojil by som ho na tento rozdvojovač, aby mi od neho šli dva koaxiáli do 2 prijímačov? Prosím poradte. Dakujem.
 
Reakce (nejnovější jsou nahoře)
LOOP-OUT (česky "prosmyčkování" ) je způsob

08.12.2009 23:15 • sobol
LOOP-OUT (česky "prosmyčkování" ) je způsob propojení, který lze použít např. i u dvoutunerových sat. přijímačů k tomu, abychom mohli používat oba tunery, i když z antény máme přiveden jen jeden koax. kabel. Kabel zapojíme do vstupu prvního tuneru a výstup z něj (=LOOP-OUT) zapojíme do vstupu druhého tuneru (nebo do vstupu druhého přijímače). Pokud i tento tuner má také výstup (=LOOP-OUT), můžeme jej dále spojit se vstupem dalšího sat. přijímače a tak dále. Tento způsob propojení lze použít u každého sat. přijímače, pokud ovšem výstup LOOP-OUT má...
Ten druhý tuner, či druhý sat. přijímač, potom pracuje samozřejmě v závislosti na tom prvním tuneru, či prvním sat. přijímači, to jest - přepínání a ladění konvertoru se dá měnit JEN na tom přijímači (či tuneru), který je první v řadě (pokud je zapnutý). Pokud první přijímač není zapnutý (je ve STANDBY módu), potom lze konvertor ovládat tím druhým přijímačem (a podobně dalšími...).
U některých přístrojů ale výstup LOOP-OUT není, nebo to tak u nich prý nefunguje - nutno vyzkoušet.
A co tedy na tom druhém sat. přijímači bude možné naladit ?
Nu, KTERÝKOLIV TV program (kanál), který je na téže polarizaci a s tou samou symbolovou rychlostí (SR), co je právě na konvertoru nastavena prvním přijímačem. To jest, na druhém přijímači půjdou jen programy se stejnou polarizací a symbol rate (SR), jako na prvním přijímači. (Frekvence lze při dodržení těchto podmínek měnit, musí se ovšem dodržet ještě totéž frekvenční pásmo (horní, nebo dolní) a pochopitelně i stejná družice).
Tak se to chová na mých sat. přijímačích - je možné, že u jiných přístrojů se to může chovat trochu odlišně.
Proto je vhodnější si do toho druhého tuneru, či sat. přijímače, přivést druhý, samostatný koax. kabel od antény - např. z konvertoru TWIN a potom oba tunery, či sat. přijímače bude možno používat zcela nezávisle ...
Snad jsem to popsal dostatečně, pokud ne, ptejte se...
Pro čtyři satelitní přijímače to chce LNB Quad (se čtyřmi vývody = pro každý přijímač jeden vývod). Např. i monoblock Quad pro dvě družice je pro čtyři sat. přijímače...
 
 
Dobre, dakujem ti moc za tieto informacie. Ciže mi

08.12.2009 23:44 • Armin22
Dobre, dakujem ti moc za tieto informacie. Ciže mi to cez ten LOOP nepojde vôbec nezaávisle na tých prijímačoch, ale všetko to bude riadiť ten prvý. Ja potrebujem do 6 prijímačoch dostať 6 nezávislých signálov, no ako píšeš, ten LOOP OUT sa bude riadiť podla plarizácií toho prvého,čiže bude to závislé od prvého. Viem, že najpepšie by bolo mať LNB na 6 výstupov, lenže neprepcháme to cez trubky, ktoré sú už v stene zabudované, čiže som myslel že tento LOOP mi pomôže. No neva, a existuje prosím tá druhá možnosť, že jeden kábel od LNB, dá sa niečim, nejakým rozdvojovačom na 2 prepojiť? To čo chem je: napojiť 6 satelitov, cez Twin LNB, nezávislích na sebe. Bude to možné prosím?
 
 
Bez problemov

09.12.2009 09:08 • porky
Ja mam vyskusane 2x openbox x800 na singl cez loop a slape to bez problemov, ziadne obmedzenia.Rozne programy v roznych polarizaciach A VSETKO SLAPE :good:
 
 
naozaj????????? takže Openboxi to možno zvládnu

09.12.2009 09:12 • Armin22
naozaj????????? takže Openboxi to možno zvládnu bez obmedzení? To by bolo to najlepšie riešenie!
 
 
@porky/že by šly dva přijimače nezavisle se mi

09.12.2009 09:54 • miku
@porky/že by šly dva přijimače nezavisle se mi nechce věřit
 
 
reakcia pre miku

09.12.2009 18:56 • porky
pozri ja som to skusal mne to slo. Dokonca aj Bigsat to dokaze.
 
 
porky se samozřejmě mýlí - je vidět, že není

09.12.2009 19:16 • sobol
porky se samozřejmě mýlí - je vidět, že není radista, jinak by věděl, že jeden konvertor nemůže nijak zpracovat více frekvencí, polarizací a SR současně najednou.
Kdyby to fungovalo, jak porky napsal, nebylo by třeba vyrábět vícevýstupové LNB a stačil by jeden singl pro celé sídliště... :D
Ale co se týká těch šesti přijímačů, možná by to šlo řešit multipřepínačem, nevím, v tom se nevyznám...ať poradí redakce...
 
 
naozaj????????? takže Openboxi to možno zvládnu

09.12.2009 23:26 • vlado holub
naozaj????????? takže Openboxi to možno zvládnu (108) dnes
09.12.2009 09:12 • ® Armin22
naozaj????????? takže Openboxi to možno zvládnu bez obmedzení? To by bolo to najlepšie riešenie!
Dobrá blbosť,Ako môžu fungovať na sebe nezávisle dva a viac prijímačov cez tzv.Loop, keď prvý prijímač je rozhodujúci ktorá polarizácia má prednosť.To budú všetci pozerať ten istý kanál?Prijímače budú nezávyslé na sebe iba ak budú k ním ťahané zvášť káble,alebo cez Disecq prepínače,ale nie cez Single LNB. :o
 
 
Mudrci sveta...

10.12.2009 19:22 • porky
Zapoj si dva openy a potom polemizuj, ide to neviem ako ale ide to...
 
 
su potrebne karty v oboch primacoch?

21.01.2011 10:44 • piross
Chcel by som prepojit dva prijmace cez LOOP OUT. V jednom (golden interstar 8700 CRCI premium) mam kartu skylink a druhy planujem zakupit. Potrebujem na sledovanie ceskych stanic kartu aj v druhom prijmaci? :what:
 
 
porky

22.01.2011 22:10 • Emil Marko
Ak mi ukážeš, že na jednom prijímači nastavíš STV1 a na druhom v tom istom čase ČT1 neuverím Ti, ani keby si mi to predviedol. Je to nezmysel. V konvertore nemôžeš mať 13 V a 18 V súčasne.
 
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/forum/